Ebu Leyla’nın kızı: Babamın hayali gerçekleşti.Ebu Leyla’nın kızı Leyla, “Şehitlerin hayalleri gerçekleşti ve onların yoldaşları verdikleri sözleri yerine getirerek intikamlarını aldılar” dedi.

Kuzey Suriye halkları DAİŞ’in darbelenmesi için büyük fedakarlıklar yaptı, bedeller ödedi. DAİŞ çetelerine karşı yapılan savaşta birçok QSD savaşçı ve komutanı yaşamını yitirdi. Bu komutanlardan biri de Minbic’i DAİŞ’ten kurtarma amacıyla başlatılan operasyonun komutasında yer alan Minbic Askeri Meclisi Üyesi ve Şems El-Şemal Taburu Komutanı Faysal Ebu Leyla’dır. Faysal Ebu Leyla başından beri DAİŞ’e karşı mücadele ederek tarihe damgasını vurdu.

DAİŞ çeteleri Kobanê’yi 2015’te kuşatma altına aldıktan sonra saldırmış, işgal etmeye çalışmıştı. DAİŞ’in saldırılarına karşı Şems El Şemal komutanlarından Faysal Ebu Leyla’nın da içinde yer aldığı, YPG/YPJ ve Devrimci Güçler Kobanê’yi savunmuştu.

Şehit Faysal Ebu Leyla, DAİŞ’e karşı birçok savaşta yerini almış ve 1 Haziran 2016’da Minbic’i Özgürleştirme Hamlesi başlayana kadar tarihe damgasını vuran bir mücadele verdi. Şems El-Şemal Taburu Komutanı Faysal Ebu Leyla, 3 Haziran günü Xefiet Ebû Qelqel köyünde, havan topunun yakınına düşmesi sonucu ağır yaralanmış ve tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 6 Haziran’da şehit düşmüştü.Şehit Ebu Leyla, kızına Kobanê’de savaşırken savaşa katılma nedenini ve ailesinden neden koptuğunu anlatan bir mektup yazar.

Faysal Ebu Leyla mektubunda şunlara yer verir: “Yolumuz böyle. Senin ve senin gibi çocukların geleceğini korumak için çalışmamız ve savaşmamız gerekir. Sizler büyüdüğünüzde bizim büyüklerimize neden geleceğimiz için bir şey yapmadınız sorusunu sormamanız için savaşıyorum. Sen ve senin gibi çocuklar için savaşıyorum. Bu zorlukları ve fedakarlığı senin ve senin gibi çocukların geleceği için yapıyorum. Bu topraklarda özgür ve huzur içinde yaşamınız için. Devrim senin ve vatan için. Seni çok özledim sevgili kızım Leyla, ben yaşasam da şehit olsam da benimle gurur duyacaksın. Kobanê’den baban Faysal Ebu Leyla.”

Baxoz köyünde DAİŞ’in bitmesine günler kala, şehit Faysal Ebu Leyla ve tüm şehitlerin hayalleri gerçekleşiyor.

Komutan Faysal Ebu Leyla’nın kızı Leyla, DAİŞ’in bitmesini görmenin mutluluk verdiğini belirtti ve DAİŞ’in bitmesinin babasına ve tüm şehitlere hediye etiğini dile getirdi.

Leyla, “Şehitlerin hayalleri gerçekleşti ve onların yoldaşları verdikleri sözleri yerine getirerek intikamlarını aldılar” dedi.

Babasının bu onurlu mücadelesinden gurur duyduğunu söyleyen Leyla, “Şehitlerin döktüğü kan ile vatanımız özgürleşti ve DAİŞ’in bittiği hayalleri gerçekleşti.” diyerek duygularını dile getirdi.

Şehid Faysal Ebu Leyla Komutanı saygı ve rahmetle anıyoruz.

 

Ebu Leyla’nın kızı: Babamın hayali gerçekleşti.Ebu Leyla’nın kızı Leyla, “Şehitlerin hayalleri gerçekleşti ve onların yoldaşları verdikleri sözleri yerine getirerek intikamlarını aldılar” dedi. Kuzey Suriye halkları DAİŞ’in darbelenmesi için büyük fedakarlıklar yaptı, bedeller ödedi. DAİŞ çetelerine karşı yapılan savaşta birçok QSD savaşçı ve komutanı yaşamını yitirdi. Bu komutanlardan biri de Minbic’i DAİŞ’ten kurtarma amacıyla başlatılan operasyonun […]

Ebu Leyla’nın Kızından Herkesi Ağlatan Duygusal Konuşması…

464

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları RHA`na aittir, haberleri kopyalamayınız.