Derya’nın (Dêrê Derya) mesajı

Derya’nın (Dêrê Derya) mesajı
74
07 Temmuz 2019 - 12:15

Derya’nın (Dêrê Derya) mesajı

“Ismim Derya.

Yıllardır Paris ‘teki Saint-Louis hastanesinde takip ediliyorum. 9 yıldır kanser hastalığıyla mücadele ediyorum. Hersey, 2010 mezun olduktan sonra başladı.. günler geçtikçe üzerimde bir kaç anomali olduğu farkedildi, ama kimse tam olarak neyim olduğunu bilemedi… Birkaç doktora gittikten sonra, onlardan biri beni bir üniversite hastanesine yolladı. Lenfoma olduğumu söylediler. O zaman, lenfoma ‘nın ne olduğunu bilmiyordum. Bu hastalık yaygın değildi. Lynphome lenfatik sistemin bir kanseridir, kan ve özellikle bağışıklık sistemini etkiler. Doktorların bakış açısından, benim durumum yüksek bir aşamada değildi. Tek ihtiyacım, radyasyon terapiydi. Bu radyasyon terapisi için, kan testleri ve diğer testler yaptığımız bir protokol üzerinden geçmek zorunda kaldım. Tüm bunların ardından, bağışıklık eksikliği olduğumada farkedildi. Bu da beni çok mahvetti, psikolojik ve fiziksel olarakta. Şu anda böbreklerim hasar gördü, karaciğerim ve ciğerlerim fonksiyonlarını kaybetmeye başladılar. Gerçekten nefes alma konusunda sorun yaşıyorum.. Yıllar boyunca bunu kabul etmek benim için çok zor oldu. Zamanla çok fazla ateşim olmaya başladı, kemoterapi havuzlarına bir devir verildi benim için. Bu hastalıkları yavaşlattırmak için, Dört ay boyunca bu terapiyi de gördüm.. ama olmadı.
Bugün, hiçbir ilaç artık beni tedavi edemez. Hayatımdaki tüm bu aşamaları geçtikten sonra, son çözüme geldim. Yani, son çare, benim son şansım : kemik Iliği nakli. En başta ailemle başladık testleri yapmak için. Uyumluluk negatif çıktı. Sonra bir kaç kuzenlerim de test yapmak için geldiler, onlarda malesef uymadı. Bunların kesinlikle yeterli olmacağını anladım.. 1 miliyon üzerinde bir şanstan bahşediyoruz.. Yardımınıza ihtiyacım var ve bu yüzden bugün gerçek bir savaşa başlıyorum, 9 yıldır devam ediyor olsa bile. Bu savaş son savaşım dır ve hayatımın mücadelesidir. Bu nedenle, özellikle benim toplumum, sizlere ihtiyacım var. Hayatım sizlerin elinde. Hepiniz gönüllü olmanızı rica ediyorum, lütfen.
Bu test HLA denen sadece üç tüp kan. Umudum sadece 3 tüp kanın içerisindedir.. Sağlık parayla alınmaz ve ben bunu çok iyi anladım. Sağlık herkesin birliğiyle kazanılır. Donör ol, bir Umut ol. Lütfen..
Dêrê Derya

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları RHA`na aittir, haberleri kopyalamayınız.